Storic

Producent

Na podstawie realnych danych sprzedażowych wybierz sklep, w którym chcesz wesprzeć sprzedaż swoich produktów. Wybierz także klientów, którym chcesz przekazać kupon rabatowy, aby kupili Twoje produkty. Kontroluj wszystko online i zapłać za efekt, czyli wzrost sprzedaży, mając poczucie pełnego powiązania kosztów ze sprzedażą.

Wyzwania

Zmiany w strukturze  rynku detalicznego sprawiają, że ​​istnieje wiele wyzwań, przed którymi stoją producenci dóbr FMCG. 

Rozwiązania

Dzięki wykorzystaniu możliwości Platformy transakcyjnej ECC stworzyliśmy Program kuponowy dla sklepów detalicznych i drogerii: Kupony dla Ciebie. Dzięki niemu producent w pełni zarządza online sprzedażą swoich produktów w sklepach stacjonarnych, które przystąpiły do Programu.

1Jak skłonić klientów, aby wypróbowali mój produkt i tym samym udowodnić właścicielowi sklepu, że warto go mieć na półce?

Nasz system kuponowy to nic innego jak system rekomendacyjny, który skłania klientów do wypróbowania/kupienia Twojego produktu w obniżonej cenie. Ty decydujesz, któremu klientowi chcesz dedykować taki kupon.

2Na rynku detalicznym nie ma jak powiązać wprost wydawanych środków marketingowych ze sprzedażą

Dzięki temu, że wykorzystujemy kupony rabatowe z kodami kreskowymi nasza Platforma ECC monitoruje każdą transakcję zrealizowaną z wykorzystaniem kuponu. Każdy wykorzystany kupon to sprzedaż Twojego produktu i powiązany z tą sprzedażą koszt.

3Często wydajemy środki na promocję nie mając pewności, że przyniosą one efekty

W przypadku naszych usług opłata pojawia się tylko wtedy, gdy kupon sprzeda Twój produkt. Rozliczamy się w modelu efektywnościowym.

4Brak narzędzia do monitoringu akcji promocyjnych w wielu sklepach / regionach z jednego miejsca

Nasza Platforma ECC monitoruje przebieg i efekt zleconych akcji promocyjnych. Po zalogowaniu się do naszej Platformy każdy producent może sprawdzić efekty swoich promocji w czasie rzeczywistym, widząc ilość sprzedaży swoich produktów, wygenerowanej dzięki kuponom.

5Brak narzędzia, które monitorując zakupy klientów zareaguje w czasie rzeczywistym proponując im zakup mojego produktu

Ponieważ monitorujemy zakupy klientów i to, jakie produkty kupują, wiemy które promocje (kupony rabatowe) im proponować. Klienci wychodząc ze sklepu posiadają atrakcyjne kupony rabatowe do wykorzystania na zakup Twoich produktów przy następnych zakupach. Kupon to dla nich gotówka, którą zapłacą za wskazane na kuponie produkty jednocześnie oszczędzając pieniądze.

6Nie wiemy wprost jakie efekty przynoszą budżety marketingowe wydawane na poszczególne media. Nie możemy określić, które z nich są skuteczne i przynoszą oczekiwane rezultaty

Mierzymy efekty. Podamy Ci pełną informację z jakiego medium, w którym będziemy emitować Twój kupon rabatowy, najwięcej klientów wykorzystało ten określony kupon w sklepach.

7Chcielibyśmy dedykować budżet tylko tam, gdzie to jest niezbędne

Na podstawie danych sprzedażowych, którymi dysponujemy, wybierz sklepy/regiony, gdzie Twoje działanie jest potrzebne ze względu na Twoją pozycję rynkową lub działalność konkurenta.

8Jak reagować na zmiany rynkowe i działania konkurencji z dnia na dzień?

Dzisiaj zlecisz nam akcję promocyjną, a jutro w wybranych przez Ciebie sklepach, dla wybranych klientów, będą drukowały się kupony rabatowe wspierające sprzedaż Twoich produktów.

9Rozliczanie wielu aktywności promocyjnych zwłaszcza sell-outowych w wielu niezrzeszonych sklepach to masa dokumentów

Za wszystkie akcje promocyjne w danym miesiącu, w tysiącach sklepów, rozliczysz się z nami tylko dwoma dokumentami finansowymi. Całość rozliczeń ze sklepami zrobi za Ciebie nasza Platforma transakcyjna ECC.

Benefity

dane sprzedażowe ze sklepów w czasie rzeczywistym

analizujemy realną pozycję produktów danego producenta

pełna kontrola nad budżetem promocyjnym

wiesz, ile kosztuje Cię odsprzedaż Twoich produktów ze sklepu

opłata tylko za sprzedany towar

płacisz nam, gdy konsument kupi Twój produkt

wiedza o sprzedaży produktów i efektach aktywności promocyjnych

zbieramy pełne dane sprzedażowe ze sklepów, które wykorzystujemy do mądrego wsparcia sprzedaży

obniżenie kosztów organizacji akcji promocyjnej

zapłać za wzrost sprzedaży, nie organizację akcji

możliwość elastycznego zarządzania zasięgiem kampanii kuponowej

Ty decydujesz na podstawie danych sprzedażowych, w których sklepach chcesz wesprzeć sprzedaż swoich produktów